Világszinten is pesszimistábban látják helyzetüket a magyar cégek

Világszinten is pesszimistábban látják helyzetüket a magyar cégek

Az energiaválság, valamint az alapanyagárak emelkedése miatt világszerte nehéz helyzetbe kerültek a cégek, azonban a PwC Magyarország Vezérigazgató Felmérése szerint a hazai cégek különösen törékenynek ítélik meg helyzetüket. A leginkább a makrogazdasági volatilitás, az árak emelkedése aggasztja a vállalati döntéshozókat. Jó hír, hogy egyáltalán nem terveznek bércsökkentést és létszámleépítést a társaságok - derült ki a PwC Magyarországi Vezérigazgatói Felméréséből.

Új igazgató a PwC Magyarországnál

Kis Tünde, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) korábbi vezérigazgató-helyettese 2023. január 1-jével igazgatóként csatlakozott a PwC Magyarországhoz. Új pozíciójában feladata a jelentős beruházásokhoz kapcsolódó tanácsadási projektek vezetése, valamint a szolgáltató- és K+F központok helyszínválasztásához és megvalósításához kapcsolódó komplex tanácsadási tevékenység irányítása - közölte a PwC.

Nyomás alatt a magyar vállalatok: ha így megy tovább, jön a Mad Max

Nyomás alatt a magyar vállalatok: ha így megy tovább, jön a Mad Max

Szeptember 6-án, kedden rendezték meg a Sustainable World 2022 konferenciát. Az eseményen elhangzott legérdekesebb felvetésekkel, az ESG-átállás hazai folyamataival, valamint a rendezvényen kiosztott Green Awards elismerésekkel kapcsolatban a Porftfolio Checklist különkiadásának vendége volt Hatta Anita, a PwC Magyarország partnere, valamint Bozsik Balázs, a PwC Magyarország fenntarthatósági és ESG üzleti szolgáltatások vezetője. A műsorban egyebek mellett szóba került, hogy milyen üzleti- és tőkepiaci dinamikák jellemzik a hazai nagyvállalatok és kkv-k zöld átállását, hogy mi lehet az ára, ha ez nem történik meg, s hogy miért fontos a modellértékű eredményekre minél jobban felhívni az üzleti szektor figyelmét.

Mitől tartanak leginkább a vezetők Magyarországon?

Mitől tartanak leginkább a vezetők Magyarországon?

Az első számú döntéshozók személyes céljai sok esetben nem egyeznek a vállalat célkitűzéseivel, vagyis nem ez alapján értékelik a vállalatvezetők teljesítményét, derült ki a PwC Magyarország Vezérigazgató felméréséből. Ezzel együtt egyre nagyobb az igény a befektetők részéről, hogy a vezetők olyan hosszú távú célokra is koncentráljanak, mint az ESG vagy az ügyfélbizalom növelése. A globális adópolitika változása sok vezérigazgató figyelmén kívül esik, annak ellenére, hogy kevesen hiszik, hogy ez nem lesz hatással a szervezetükre.

Minden, amit a hidrogéngazdaságról tudni érdemes

Minden, amit a hidrogéngazdaságról tudni érdemes

Az emberiség alapvető érdeke, hogy a karbonsemlegesség irányába haladjunk, ennek a szolgálatába állítható az energiahatékonyság és megújuló alapú energiatermelés mellett a hidrogéngazdaság is, amely még kevésbé van a fókuszban - hívta fel a figyelmet a Portfolio Sustainable World 2021 konferencián tartott előadásában Lengyel András.  A PwC Magyarország Energetikai- és közműszolgáltatási tanácsadás vezetője szerint a zöld hidrogén egyedülálló lehetőséget nyújt a dekarbonizációra olyan iparágakban, ahol a dekarbonizációs törekvések nehezen kivitelezhetőnek tűntek korábban.

Látszatintézkedések helyett valódi fenntarthatósági vállalások jöhetnek a vállalatoknál

Látszatintézkedések helyett valódi fenntarthatósági vállalások jöhetnek a vállalatoknál

Az Alteo vezérigazgatója szerint a fenntarthatóságnak ma már versenyképességi szempontnak kell lennie egy vállalat stratégiájában, a MET Magyarország vezérigazgatója úgy látja, a vírus-válság tanulsága, hogy nem lehet csak országos szinten gondolkozni, a PwC Legal partnere szerint pedig a létfontosságú rendszereket üzemeltető vállaltoknak fel kell készülnie, hogy a különleges jogrend keretében szigorúbb állami felügyelet jöhet a második hullám miatt. Tudósítás a Portfolio Energy Investment Forum 2020 online konferenciájáról.

Majdnem egymillió magyar munkahelyet érint a mesterséges intelligencia fejlődése

A mesterséges intelligencia (MI) felforgató hatása várhatóan a 2030-as évektől jelentkezik majd Magyarországon: a következő 15 évben 900 ezer munkahelyet is érinthetnek a technológiai változások. A PwC Magyarország friss tanulmánya szerint a hazai feldolgozóipart, szállítmányozást és az építőipart fogja drámai mértékben megváltoztatni az MI térnyerése.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ez aztán a meglepetés! Erre még a kormány sem számított
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.